Odkrycie Monkeypox w Sudanie

Dziecko z podejrzanym przypadkiem Monkeypox. 4 listopada 2005 r. Byłego wolontariusza z Médecins sans Fronti.res (MSF) skontaktował się z Programem Poxvirus w Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), Centrum Współpracy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. Ospy i innych Zakażeń Pokswirusami. z prośbą o informacje dotyczące dziecka z powszechną chorobą wywołującą krostę w Sudanie Południowym. Na podstawie przeglądu zdjęcia dziecka (ryc. 1) z dnia 28 października 2005 r. I ograniczonej informacji klinicznej opisującej okres gorączki, ustalono, że wyniki sugerowały systemową infekcję ortopoksywirusa. Do orthopoxvirusów zalicza się krowiankę, wargę (ospę) i monkeypox. Ponieważ monkeypox został opisany w dorzeczu Konga i zachodniej Afryce, ale nigdy nie odnotowano go w południowym Sudanie, potencjalne pojawienie się zakażenia ortopoksywusem w tym regionie wzbudziło obawy. Wymagana była szybka diagnoza, aby ułatwić odpowiednią reakcję zdrowia publicznego. Badanie przeprowadzone przez członków MSF wykazało, że wystąpiły małe skupiska samozniszczalnej choroby kompatybilnej z monkeypoksem, które nie rozprzestrzeniły się szeroko w obrębie społeczności. Nie odnotowano zgonów wśród pacjentów z podejrzanymi przypadkami.
22 grudnia 2005 r., Po zatwierdzeniu przez Narodowe Laboratorium w Sudanie, do ośrodka CDC dotarły okazy z biura WHO w Chartumie, wysłane przez US Naval Medical Research Unit 3 w Kairze. Próbki pochodziły od drugiego pacjenta (matki dziecka na ryc. 1) i datowane były na 6 listopada 2005 r. W ciągu 12 godzin wstępne dane z testów reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym wykazały, że próbki zawierały podpisy kwasów nukleinowych zgodne z ortopokswirusem i obecnością sygnatury określonego wirusa monkeypox. Antyoperopoksywirus IgM wykryto w surowicy pacjenta. Kolejne sekwencjonowanie dwóch genów ujawniło, że są one najbardziej podobne do tych, które charakteryzują się izolatami wirusa małpy makrowej uzyskanego z basenu Konga. Informacja ta została zakomunikowana WHO, aby umożliwić koordynację reakcji publicznej służby zdrowia. Śledztwo WHO wykazało sporadyczne sporadyczne przypadki monkeypoxu w południowym Sudanie, sugerujące przerywane wprowadzanie z lokalnych, przypuszczalnych rezerwatów zwierząt.
Znaczne opóźnienie między identyfikacją podejrzewanego zakażenia małpką a potwierdzeniem choroby wywołanej przez człowieka przez międzynarodowe laboratorium referencyjne w WHO Collaborating Center ilustruje ograniczenia naszej zdolności do wykrywania chorób na całym świecie. Należy wzmocnić programy w celu wspierania międzynarodowej współpracy w zakresie zdrowia publicznego i współpracy oraz zwiększenia potencjału sieci międzynarodowych laboratoriów, ze szczególnym naciskiem na poprawę transportu próbek klinicznych do laboratoriów referencyjnych, aby umożliwić szybkie i skuteczne podejmowanie wysiłków na rzecz poprawy edukacji i reagowania w zakresie zdrowia publicznego.
Inger K. Damon, MD, Ph.D.
Ośrodki ds. Kontroli i Prewencji Chorób, Atlanta, GA 30333
[email protected] gov
Cathy E. Roth, MB, B.Chir.
Światowa Organizacja Zdrowia, 1211 Genewa, Szwajcaria
Vipul Chowdhary, MD
Médecins sans Fronti.res, 75011 Paryż, Francja
(33)
[podobne: najtańsza apteka internetowa, mukowiscydoza blog, oolong właściwości ]
[hasła pokrewne: indix combi opinie, tydzień węgorzewski, unguentum undecylenicum ]