Podstawowa opieka – czy przetrwa

American College of Physicians niedawno ostrzegł, że podstawowa opieka, podstawa krajowego systemu opieki zdrowotnej, jest zagrożona poważnym upadkiem. I rzeczywiście, podstawowa opieka zdrowotna stoi w obliczu zbiegu czynników, które mogą oznaczać katastrofę. Pacjenci są coraz bardziej niezadowoleni z opieki i trudności z uzyskaniem szybkiego dostępu do lekarza pierwszego kontaktu; wielu lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej z kolei jest niezadowolonych ze swojej pracy, ponieważ stają przed pozornie nie do pokonania; jakość opieki jest nierówna; zwrot jest niewystarczający; i coraz mniej amerykańskich studentów medycyny decyduje się na wejście na pole. Zdecydowana większość pacjentów woli szukać opieki wstępnej od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej niż specjalisty2, ale wzrasta ich nieszczęście w związku z podstawową opieką.3 W tym samym czasie lekarze podstawowej opieki zdrowotnej wyrażają frustrację, że wiedza i umiejętności oczekuje się, że opanują przekraczanie granic ludzkich możliwości, co uniemożliwi zapewnienie najlepszej opieki każdemu pacjentowi.4 Zakres podstawowej opieki obejmuje nieskomplikowane infekcje górnych dróg oddechowych i dróg moczowych, a także opiekę wzdłużną starszych pacjentów z cukrzycą, serce wieńcowe choroby, artretyzm i depresja – którzy mogą również mieć ograniczoną znajomość języka angielskiego.
Refundacja oparta przede wszystkim na ilości dostarczonych usług, a nie na jakości, zmusza lekarzy podstawowej opieki medycznej do bieżni, dewaluując ich zawodowe życie zawodowe. Krótkie, pośpieszne wizyty z przepełnionymi programami, które wywołują niezadowolenie pacjentów, jednocześnie wywołują frustrację u lekarzy.
Przyczyniając się do tej frustracji, rośnie zapotrzebowanie na opiekę podstawową. Służby prewencyjne, które lekarz powinien zapewnić, ponieważ istnieją dowody na ich skuteczność lub mogą zapewnić ze względu na preferencje pacjenta (które należy w związku z tym omówić) pomnożyły się. Częstość występowania chorób przewlekłych – z których większość jest obsługiwana w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej – rośnie, podobnie jak wymogi właściwego zarządzania nimi. Liczba zadań związanych z podstawową opieką nie tylko wzrasta wykładniczo, ale także mierzy się wydajność lekarza, a lekarze płacą nawet zgodnie ze zdolnością wykonywania tych zadań w sposób niezawodny i konsekwentny. Oszacowano, że potrzeba 10,6 godziny dziennie, aby zapewnić wszystkim zalecaną opiekę dla pacjentów z chorobami przewlekłymi, plus 7,4 godziny dziennie, aby zapewnić opiekę profilaktyczną opartą na dowodach, dla przeciętnego panelu 2500 pacjentów (średnia wielkość panelu USA jest 2300) .4
Te nadmierne wymagania przyczyniają się do długiego czasu oczekiwania i niewystarczającej jakości opieki nad pacjentami. Coraz większa liczba pacjentów zgłasza, że nie może zaplanować terminowego spotkania z lekarzem. Służby ratunkowe przepełniają się pacjentami, którzy nie mają dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej. Większość pacjentów z cukrzycą, nadciśnieniem i innymi chorobami przewlekłymi nie otrzymuje odpowiedniej opieki klinicznej, 4 częściowo dlatego, że połowa wszystkich pacjentów opuszcza wizyty w gabinecie bez zrozumienia tego, co powiedział lekarz.
Problemy te pogłębia system płatności lekarza.1 Trzydzieści minut spędzonych na wykonaniu zabiegu diagnostycznego, chirurgicznego lub obrazowego często opłaca się trzy razy więcej niż 30-minutowa wizyta u pacjenta z cukrzycą, niewydolnością serca, bólem głowy i depresją.
[hasła pokrewne: poradnia neonatologiczna, korona porcelanowa cennik, diabetolog radom ]
[przypisy: top med miechów, azorek oborniki, ból dławicowy ]