Redundancja skóry po masowej utracie wagi

30-letni mężczyzna przedstawił w naszej klinice chirurgii plastycznej, aby poprosić o modelowanie sylwetki po masowej utracie wagi (panele A i B, wkładka pokazuje pacjenta przed utratą wagi). Dwa lata wcześniej pacjent przeszedł otwarte pomostowanie żołądka z powodu otyłości olbrzymiej, a następnie stracił 418 funtów (190 kg) (z 647 do 229 funtów [294 do 104 kg]) i zmniejszył obwód talii z 84 do 48 w. Chociaż zabieg wyleczył jego nadciśnienie, miał nawracające wysypki i uszkodzenie skóry resztek jamy brzusznej. Ponadto nadal miał trudności z poruszaniem się i nie mógł oddawać moczu podczas stania lub stosunku seksualnego. Objawy te zostały wyleczone przez operację modelowania sylwetki (panele C i D), po czym ważył 204 funty (93 kg) i miał obwód talii 38 cali. Coraz częstsze występowanie zabiegów gastrycznych w chorobliwej otyłości stworzyło szybko rosnący obszar chirurgii plastycznej do modelowania sylwetki po masowej utracie wagi. Po operacji pomostowania żołądka pacjenci często mają wysypkę, rozpad skóry i powikłania psychiczne z powodu redundancji skóry. W związku z tym ci pacjenci często konsultują się z chirurgiem plastycznym o poddawaniu się abdominoplastyce, mastopeksji, brachioplastyce lub udach w celu poprawy ich problemów funkcjonalnych, jak również ich wyglądu.
30-letni mężczyzna przedstawił w naszej klinice chirurgii plastycznej, aby poprosić o modelowanie sylwetki po masowej utracie wagi (panele A i B, wkładka pokazuje pacjenta przed utratą wagi). Dwa lata wcześniej pacjent przeszedł otwarte pomostowanie żołądka z powodu otyłości olbrzymiej, a następnie stracił 418 funtów (190 kg) (z 647 do 229 funtów [294 do 104 kg]) i zmniejszył obwód talii z 84 do 48 w. Chociaż zabieg wyleczył jego nadciśnienie, miał nawracające wysypki i uszkodzenie skóry resztek jamy brzusznej. Ponadto nadal miał trudności z poruszaniem się i nie mógł oddawać moczu podczas stania lub stosunku seksualnego. Objawy te zostały wyleczone przez operację modelowania sylwetki (panele C i D), po czym ważył 204 funty (93 kg) i miał obwód talii 38 cali.
Coraz częstsze występowanie zabiegów gastrycznych w chorobliwej otyłości stworzyło szybko rosnący obszar chirurgii plastycznej do modelowania sylwetki po masowej utracie wagi. Po operacji pomostowania żołądka pacjenci często mają wysypkę, rozpad skóry i powikłania psychiczne z powodu redundancji skóry. W związku z tym ci pacjenci często konsultują się z chirurgiem plastycznym o poddawaniu się abdominoplastyce, mastopeksji, brachioplastyce lub udach w celu poprawy ich problemów funkcjonalnych, jak również ich wyglądu.

Arin K. Greene, MD
Jonathan M. Winograd, MD
Massachusetts General Hospital, Boston, MA 02114

Powołanie się na artykuł (1)
[przypisy: przepis na zdrowie gazeta, nfz małopolska kolejka do sanatorium, mukowiscydoza blog ]
[podobne: indix combi, zsa kłodzko, sobpol ]